„Odblasków blask, chroni nas”

„Odblasków blask, chroni nas”

30 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 78 w Krakowie wraz z nauczycielami oraz funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komisariatu Policji VII, brali udział w akcji profilaktycznej mającej na celu promocję bezpiecznego poruszania się po drogach poprzez noszenie elementów odblaskowych. W czasie „happeningu” uczniowie, skandowali hasła nawołujące do noszenia odblasków oraz bezpiecznego zachowania się na drodze. Kierowcy i okoliczni mieszkańcy z zainteresowaniem obserwowali odblaskowy pochód, który przeszedł ulicami wokół parku sąsiadującego ze szkołą. W wydarzeniu wzięło udział 130 uczniów  wraz z nauczycielami i rodzicami.

W Szkole Podstawowej nr 101 przeprowadzono dla uczniów klas pierwszych pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniano o obowiązku noszenia elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy widoczność człowieka poruszającego się po drodze znacznie spada. Uczniowie dowiedzieli się jak element odblaskowy może wpłynąć na bezpieczeństwo pieszego, chroniąc go przed wypadkiem.

Na korytarzach obydwu szkół umieszczono gazetki o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, które ciągle przypominają uczniom o konieczności przestrzegania zasad obowiązujących na drodze.

Happening oraz zajęcia edukacyjne zorganizowano w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła".